Twoje dziecko uwielbia lepić bałwana? Sprawdź, czy ma na takie zabawy odpowiednie ubrania

0
432
Twoje dziecko uwielbia lepić bałwana? Sprawdź, czy ma na takie zabawy odpowiednie ubrania

Wspólne lepienie bałwana to zajęcie, w które z ochotą zaangażuje się nie tylko dziecko, ale również rodzic. Jest więc okazją do radośnie i aktywnie spędzonego czasu na świeżym powietrzu. Czego tylko brakuje? – Oczywiście śniegu! – Ale gdy już się pojawi, to nie zapomnij o właściwym ubraniu przede wszystkim dla dziecka, które dopiero buduje swoją odporność i bardzo łatwo może się wyziębić.

Zaczynamy od środka, czyli bielizna!

Lepienie bałwana to aktywność, którą łatwo podzielić na bardziej energiczne, jak i spokojniejsze etapy. Podczas toczenia śniegowej kuli łatwo można się zmęczyć i spocić, a dekorowanie bałwanka, które z zasady przebiega znacznie spokojniej, sprawi, że skutecznie wystudzimy rozgrzane ciała. Jeśli dziecko będzie miało na sobie niewłaściwą bieliznę, to nie tylko nie odprowadzi ona potu, ale również będzie schła na dziecku. A to bardzo szybko prowadzi do wyziębnięcia, a tym samym również do infekcji. Bielizna więc, podobnie jak buty dla dzieci i kurtki, jest niezwykle istotna. Jaką ubrać dziecku? – Najlepiej postawić na profesjonalną bieliznę termoaktywną. Dzięki temu unikniemy również dużej ilości koszulek i bluz, w których będzie dziecku niewygodnie. 

Solidne śniegowce, czyli buty dla dzieci do lepienia bałwana 

Co prawda nogi nie mają bezpośredniego kontaktu z zimnym śniegiem tak jak dłonie, ale cienka podeszwa i kiepskiej jakości materiały sprawią, że stopy dziecka bardzo szybko zmarzną, a gdy zmarzną nogi, to za chwilę również całe ciało i lepienie bałwana nikomu nie wyjdzie na dobre. Dlatego najlepsze buty dla dzieci do tego celu to porządne śniegowce, które nie przemokną, zapewnią swobodę ruchów, będą świetnie izolowały od chłodu i wiatru, zapewnią stabilność na śliskiej powierzchni oraz właściwą termoregulację. 

Kurtka i spodnie

Zdarza się, że podczas lepienia bałwana dochodzi do bitwy na śnieżki, odciskania całym ciałem aniołków w śniegu i innych szalonych zabaw, które bardzo szybko mogą doprowadzić do przemoczenia garderoby. A przed tym powinna nas uchronić nie tylko kurtka, ale także odpowiednie spodnie. Wybierz dla dziecka spodnie i kurtkę, które nie przemokną podczas zabawy w śniegu, nie pozwolą lodowatym podmuchom wiatru przedostać się bliżej ciała, a także zapewnią swobodę ruchów. Dobrze będzie, gdy kurtka oraz spodnie będą posiadały funkcjonalne dodatki, np. zabezpieczenia zamków, ściągacze na dole czy kaptur. Wtedy jeszcze lepiej izoluje przed zimnem. 

Czapka i rękawiczki 

Najwięcej prac podczas lepienia bałwana wykonuje się przy pomocy rąk, dlatego wybór odpowiednich rękawiczek jest bardzo ważny. Przede wszystkim nie mogą one krępować ruchów dłońmi, a także nie powinny przemoknąć. Najlepszym wyborem będą więc rękawiczki ocieplone od środka, np. polarem, a od zewnątrz posiadające warstwę z tworzywa, które nie będzie absorbować wilgoci. Pamiętaj także o czapce i kominie – najlepiej sprawdzą się takie fasony czapek, które będą stabilnie trzymać się głowy i skutecznie izolować od zimna. Podobną funkcję pełni komin – w przeciwieństwie do szalika nie rozwiąże się i nie odsłoni szyi oraz karku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj