Stylowe dodatki w stylowych outfitach – jak je połączyć?

0
340
Stylowe dodatki w stylowych outfitach - jak je połączyć?

Wybrane elementy każdej stylizacji powinny tworzyć interesującą i spójną całość. Ta zasada wydaje się oczywista, ponieważ wyłącznie w ten sposób udaje się uniknąć modowej wpadki. Wbrew pozorom znaczenie ma nie tylko sama garderoba, ale również odpowiednio dobrane dodatki. Sztuką jest zatem połączenie poszczególnych elementów do siebie, a ponadto dopasowanie ich do figury, osobowości oraz indywidualnego stylu danej osoby.

Stylowy outfit zawsze należy podkreślić dodatkami

Czasami naprawdę niewiele potrzeba, aby jakaś stylizacja nabrała elegancji. Dlatego warto mieć w swoich szufladach i szafach kilka sprawdzonych dodatków, które odmienią charakter outfitu w zależności od konkretnej okazji. Torebka, pasek damski, okulary przeciwsłoneczne, spinki czy biżuteria – zestaw akcesoriów może się zmieniać, ponieważ w każdej sytuacji konieczny jest umiar. Umiejętne komponowanie ze sobą kobiecych dodatków wymaga wprawy, jeżeli efekt ma rzeczywiście olśnić.

Lepiej nie uciekać od uniwersalnych zasad

Oczywiście obecne czasy dają sporo swobody w kwestiach modowych. Natomiast istnieje kilka reguł, dzięki którym unika się modowych wpadek. Z pewnością warto zwrócić uwagę na to, aby kreacja nie kojarzyła się z choinką bożonarodzeniową. Mnogość form i kolorów nie tylko przytłacza, ale też sprawia wrażenie chaosu. Pasek z dużą klamrą i ćwiekami niekoniecznie pasuje do ozdobnego zegarka z cyrkoniami, wielokolorowej torebki z frędzlami i opaski do włosów pokrytej perełkami. W konsekwencji trudno docenić piękno poszczególnych elementów. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest umiar oraz zestaw monochromatyczny w raczej stonowanej palecie barw, dzięki czemu dodatki niejako wtapiają się w otoczenie. Unika się poczucia przeładowania. 

Doskonałym sposobem na spójny i ciekawy outfit jest także skupienie się na konkretnym detalu. Czasami wystarczy dodatek w postaci ozdobnego paska damskiego, aby nadać całej kompozycji niepowtarzalnego charakteru. Jeżeli zależy na podkreśleniu właśnie paska, to inne detale muszą pozostać bardzo dyskretne w wyrazie. Dlatego wystarczy delikatny łańcuszek i ładny zegarek – naprawdę nie trzeba zbyt wiele akcesoriów. 

Można też szukać cech wspólnych podczas łączenia dodatków np. wzoru, koloru albo sposobu wykończenia. Świetne wygląda czarny i szeroki pasek damski wzbogacony o złotą klamrę z okularami przeciwsłonecznymi w podobnej tonacji barw. 

Na co dzień i od święta

Warto też pamiętać, że outfit codzienny powinien być nie tylko stylowy, ale ponadto praktyczny i wygodny. Dlatego masywne kolczyki mogą się okazać niezbyt trafnym wyborem. Po kilku godzinach noszenia z pewnością zaczną mocno ciążyć. W kreacjach casualowych niewątpliwie należy postawić na delikatną biżuterię i pojemne dość torebki, które pomieszczą wszystkie niezbędne przedmioty. Kopertówki z kolei idealnie się sprawdzą na wieczorne wyjście do teatru. W wypadku outfitów na eleganckie wyjścia kluczowe jest, aby dodatki w żaden sposób nie przyćmiewały podstawowej kreacji. Zawsze należy mieć na uwadze umiar, ale też umiejętne dobieranie wszystkich akcesoriów w celu podkreślenia indywidualnego stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here