Podkład 180×200 nieprzemakalny na materac — co musisz o nim wiedzieć?

0
172
Podkład 180x200 nieprzemakalny na materac — co musisz o nim wiedzieć?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co znajduje się w środku Twojego materaca? Być może nie zdajesz sobie sprawy, że mieszka w nim ogrom bakterii i grzybów niewidocznych dla oka, ale bardzo niebezpiecznych dla zdrowia. Dodatkowo jest on zapewne wykonany z materiałów syntetycznych, które mogą podrażniać Twoją skórę. Jeżeli chcesz ochronić swój materac przed zabrudzeniami i rozwojem drobnoustrojów, to powinieneś poznać ciekawe rozwiązanie, którym jest podkład nieprzemakalny.

Czy podkład 180×200 nieprzemakalny na materac jest tylko dla osób leżących?

Często słyszy się, że podkłady 180×200 są przeznaczone tylko dla osób z problemem nietrzymania moczu. Jest to nieprawda. Są one na pewno niezastąpione w codziennej opiece nad pacjentami przewlekle chorymi, ale to nie znaczy, że tylko te osoby mogą z nich korzystać. Podkłady na materac są przeznaczone przede wszystkim dla tych, którzy dbają o świeżość i czystość w swoim łóżku.

Z ochraniaczy nieprzemakalnych często korzystają rodzice niemowlaków i małych dzieci, które moczą się w łóżku. Podkłady pełnią bowiem zabezpieczenie nie tylko materaca, ale również delikatnej skóry dzidziusia, która jest podatna na wszelkie odparzenia i wysypki.

Również osoby, które dzielą łóżko ze zwierzętami domowymi, docenią podkłady na materace. Dzięki odpowiedniej ochronie nawet niesforny pupil nie będzie w stanie zniszczyć materaca, ponieważ podkład chroni go nie tylko przed wilgocią, ale również przed pazurami czworonogów.

Podkład nieprzemakalny na materac — jakość, czy cena?

Na rynku dostępnych jest wiele podkładów 180×200. Dzięki temu, aby znaleźć odpowiedni produkt dla siebie, możesz wybierać spośród wielu opcji. My jednak nie zalecamy skupiania się tylko na cenie ochraniaczy, ponieważ rzadko są one przyjazne dla skóry. Przy zakupie ochraniacza na materac należy kierować się przede wszystkim jego jakością i składem.

Tanie podkłady zawierają zazwyczaj poliester, lub inne syntetyki, które nadają im wodoodporne cechy. Produkty te mogą powodować podrażnienia skóry i alergie. Bezpieczniej jest wybrać podkład nieprzemakalny na materac wykonany z naturalnych materiałów. Ochraniacze te mają zazwyczaj co najmniej dwie warstwy, z których tylko jedna jest wodoodporna. Jest nią tzw. “membrana”, która nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Natomiast warstwa, która dotyka ciała, jest wykonana z bawełny. Dzięki temu ochraniacz 180×200 nieprzemakalny nie powoduje podrażnień i jest bezpieczny w użytkowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here