Montaż gniazda antenowego krok po kroku

0
248
Montaż gniazda antenowego krok po kroku

Jak zamontować poprawnie gniazdo antenowe? Sposobów może być kilka, jednak w poniższym poradniku skupimy się montażu w instalacji, która została wykonana z przewodów koncentrycznych zgodnych z aktualnymi normami. Jak poprawnie to wykonać?

Gniazdo antenowe — jak zamontować?

Jak wyglądają aktualne normy instalacji? Przekrój żyły nie może być mniejszy niż 1,1 mm, a przekrój zewnętrzny 7 mm. Cały proces należy rozpocząć od odłączenia napięcia w całej instalacji elektrycznej. Pod żadnym pozorem nie można przeprowadzać jakichkolwiek działań w obrębie przewodów, które są podłączone do prądu, ponieważ istnieje ogromne ryzyko porażenia elektrycznego. Może być ono bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet doprowadzić do śmierci. 

Po odłączeniu zasilania możemy przejść do następnego kroku — odcięcia izolacji przewodu razem z folią i aluminiowym oplotem na długości ok. 7 mm. Następnie odsłonięty przewód należy wcisnąć lub wkręcić w odpowiedni otwór w module, który najczęściej oznaczony jest strzałką. Warto pamiętać, że wystający bolec powinien znaleźć się między izolacją a plecionką z aluminium.

Gdy uda nam się zamknąć zaciski, możemy umieścić moduł we wcześniej przygotowanej puszce pod- lub natynkowej. Nie zapominajmy, by dokładnie sprawdzić, czy wszystkie elementy odpowiednio i równo do siebie przylegają. Na końcu dokręcamy moduły przy pomocy odpowiednich wkrętów, po czym zatrzaskujemy ramkę. Zwróćmy szczególną uwagę na to, czy wszystkie zaczepy są prawidłowo domknięte.

Sprawdzenie instalacji

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków możemy podłączyć ponownie napięcie i sprawdzić, czy nowo zamontowane gniazdo działa prawidłowo. Pamiętajmy, żeby nie montować samodzielnie gniazda antenowego, jeśli jesteśmy kompletnymi laikami w tym zakresie. W takiej sytuacji zalecamy, aby zlecić zadanie elektrykowi, by nie narażać się na niebezpieczeństwo porażenia prądem. To też da nam gwarancję, że cały proces przebiegnie pomyślnie i prawidłowo. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here