Beton to materiał często spotykany w budownictwie. Szczególnie, iż bardzo popularne są obiekty murowane, w którym niezbędne jest stworzenie elementów żelbetonowych. Najczęściej jednak finalnie jest on zakryty przez materiały wykończeniowe. Okazuje się jednak, że posiada on swój urok. O wiele lepiej jednak prezentuje się w formie imitacji. Szarości, z jakimi jest związany, nadają wnętrzom stonowanego charakteru, a jednocześnie możliwe jest wykorzystanie innych elementów dekoracyjnych, jak też akcentów kolorystycznych, które pozwolą na to, by stworzyć spójne wizualnie wnętrze. Gdzie można wykorzystać płytki jak beton? Oto jedna z możliwości, która sprawdza się doskonale.
Piękne wykończenie łazienki
To jedno z tych pomieszczeń, gdzie ciężko obejść się bez płytek. Wszystko dlatego, że tutaj właśnie gromadzi się spora ilość wody, jak również wilgoci. Dlatego materiały, które stosuje się do wykończenia łazienek muszą być przede wszystkim wodoodporne. Istotna okazuje się także odpowiednia hydroizolacja, czyli właściwe zabezpieczenie podłoża a także ścian przed ich finalnym wykończeniem. Płytki artisan mallow to tylko jedna z propozycji na to, by uzyskać ciekawą wizualnie przestrzeń. Co więcej, imitacje betonu doskonale łączą się z armaturą sanitarną. Doskonale komponują się zarówno z elementami białymi, jak też złotymi, czy czarnymi. Dlatego możliwości, jeśli chodzi o aranżację łazienki są bardzo szeroki. Również przeszklone kabiny prysznicowe będą doskonale komponować się na tle szarych, betonowych płytek.
Jakiego rodzaju fugę wybrać do szarych płytek?
Fuga, czy też spoina pełni dwojakie zadanie, jeśli chodzi o płytki. Pierwszym z nich jest oczywiście uzupełnienie szczelin pomiędzy ich łączeniem. Zapobiega to przedostawaniu się wody pod płytki. Drugą funkcją jest ta estetyczna. W końcu dobór koloru fugi także przekłada się na efekt wizualny. Dlatego w przypadku szarości, warto zdecydować się na jaśniejsze odcienie, również z domieszką grafitu. Dlaczego? Ciemne tonacje spoiny wprowadzą wyraźny podział płaszczyzny na poszczególne płytki. Natomiast zbliżona tonalnie fuga sprawi, że całość będzie prezentować się jako jednolita forma.
Należy zachować jednak umiar. Zarówno zbyt jasny materiał uzupełniający, jak również zbyt ciepły pod względem barwy sprawi, że fuga również będzie się wybijać, co w gruncie rzeczy jest efektem niepożądanym. Należy pamiętać, że kolorystyka betonu jest chłodna i w takiej tonacji należy szukać także fugi, by wnętrze zyskało estetycznego, harmonijnego wyglądu.