Plac zabaw obok tarasu

0
323
Plac zabaw obok tarasu

Aktualne możliwości technologiczne pozwalają nam na realizację najbardziej wyszukanych pomysłów związanych z zagospodarowaniem terenu wokół domu. Tak naprawdę dziś ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i oczywiście zasobność portfela. Z tą drugą kwestią jednak też możemy sobie poradzić podpierając się błyskotliwymi koncepcjami i pomysłowymi rozwiązaniami. Jeśli mamy ku temu warunki przestrzenne i chęci do pracy, przy odrobinie kreatywności możemy stworzyć zarówno plac zabaw dla najmłodszych domowników oraz strefę relaksu na tarasie dla dorosłych i to w pełnej harmonii obok siebie.

Wspólne podłoże pod jedną nawierzchnię

Wspólnym mianownikiem będzie gumowa nawierzchnia, która poza odpowiednią estetyką zapewni nam bezpieczeństwo. W pierwszej kolejności należy przygotować odpowiednio podłoże. Nawierzchnię bezpieczną możemy układać na asfalcie, betonie lub na tłuczonym kamieniu. Idealnie jednak, gdy możemy zrobić specjalną podsypkę warstwową. W wykopanym na odpowiednią głębokość, korycie układamy na przemian piasek, włókninę, drenaż z kruszywa i beton z nawierconymi pionowymi kanalikami. Na tak przygotowana podstawę z powodzeniem możemy kłaść specjalnie dedykowane płyty czy maty na plac zabaw. Jedne i drugie świetnie sprawdzają się również jako nawierzchnia tarasowa, dzięki temu możemy przy jednej pracy wybudować posadzkę na placu zabaw i strefie rekreacyjnej.

Ważne dodatki i szczegóły

Chcąc zapewnić elegancki efekt, podczas układania mat czy płyt gumowych na plac zabaw należy szczególną uwagę zwrócić na ukształtowanie terenu, aby możliwie najmniej ingerować w naturę i drastycznie nie zmieniać otoczenia. Dla zachowania wysokiej jakości estetyki, bardzo ważne są również szczegóły, czyli wszelkiego rodzaju dodatki i wykończenia np. gumowe elementy zabezpieczające betonowe krawędzie ogrodzenia, końcówki, nakładki, najazdy, krawężniki, narożniki budynków, czy schodów. Wszystko powinno być idealnie dopasowane pod względem koloru i struktury. Gumowe nawierzchnie bezpieczne dzięki swojej strukturze i szerokiej gamie kolorystycznej świetnie wkomponowują się w istniejącą już architekturę.

Bezpieczna mozaika na posadzce

Płyty gumowe od Firmy ELS Poland z powodzeniem możemy łączyć ze sobą kolorystycznie tworząc niepowtarzalne mozaiki. Dopuszczalne jest też łączenie płyt o różnej grubości. Można je samodzielnie przycinać zwykłym nożykiem do tapet w odpowiednie kształty, a dzięki odpowiednio osadzonym kołkom, układać według własnego, indywidualnego wzoru, utrzymując przy tym wszystkie parametry bezpieczeństwa. Udogodnienia te sprawiają, że tworzenie posadzki w przydomowej przestrzeni może okazać się świetną zabawą, a efekty mogą przejść nasze oczekiwania. Wówczas pozostaje już tylko wybrać odpowiedni sprzęt zabawowy i meble ogrodowe, aby plac zabaw z tarasem stał się projektem kompleksowo zrealizowanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj