Jak wybrać najlepsze prześcieradło?

0
207
Jak wybrać najlepsze prześcieradło?

Wygoda snu zależy od dużej liczby elementów, dla przykładu od trafnie dobranej pościeli. Nie mniej istotne jest także prześcieradło, do którego konsument nie przykłada wagi – to błąd. Podczas snu w równym stopniu otula się on bowiem pościelą, co dotyka materaca, a więc pokrywający powierzchnię łóżka materiał musi gwarantować równie przyjemne doznania. W jaki sposób więc wybrać najlepsze prześcieradło?

Prześcieradła 140×200 i inne – a więc jak dobrać wymiary?

Najistotniejsze znaczenie w wybraniu prześcieradła ma jego długość, jak i szerokość. Prześcieradło musi być szczególnie praktyczne w użyciu: musi przykrywać w całości wielkość łóżka. Dlatego przed przystąpieniem do poszukiwania trzeba sprawdzić, jakie wymiary ma powierzchnia materaca. klasyczny piernat jednoosobowego łóżka mierzy 140 centymetrów szerokości i 200 centymetrów długości. W oznaczeniach zazwyczaj nie podaje się jednakże tak długiej informacji o wymiarach, zaledwie zaznacza krótką formą. Przyjęło się, iż takie opisuje się krótko prześcieradłami 140×200.

Prześcieradło 140×200 – z gumką ,a może bez gumki?

Kolejna ważna sprawa to dobranie wykończenia, jakie łączy się z poręcznością , jak i komfortem zakładania i ściągania prześcieradła. Nikt nie chce budzić się w zmiętym prześcieradle, jakie przesunęło się podczas snu. Tak zazwyczaj zdarza się z klasycznymi prześcieradłami, niezakończonymi za pomocą gumki. By ochronić przed tym prześcieradło, najefektywniejszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się dokładnie na te drugie. Prześcieradła z gumką mają również tę zaletę, że nie zsuwają się ani nie marszczą: raz założone na materac, zostają na nim prawie w tej samej pozycji, dzięki czemu łóżko przez cały czas wygląda na dokładnie zaścielone.

Ten rodzaj prześcieradeł nie podoba się jednakże wszystkim. Typowy klient chętniej wybiera tradycyjne prześcieradło, które nakłada się na na powierzchnię materaca, a jego rogi zakłada pod spód. W porównaniu do prześcieradeł zakończonych gumką takie może częściej się zadzierać i zsuwać, ale właściwie zaciągnięte nie będzie stanowić problemu. Z racji na to na rynku pojawia się również coraz więcej modeli ze specjalnymi zakładkami na materac.

Prześcieradła frotte czy może prześcieradła jersey?

Wygoda prześcieradła zależy jednakże najbardziej od tkaniny, z jakiej zostało ono wykonane. Jej faktura powinna być miła w dotyku, a poza tym miękka i o prostej powierzchni. Najlepiej sprawdzają się prześcieradła wykonane z bawełnianego materiału, a te dzieli się na wiele typów. Najczęściej wybierane to prześcieradła jersey i prześcieradła frotte.

Jersey to dzianina niesamowicie delikatna i przyjemna w dotyku, a jednocześnie wytrzymała oraz wyjątkowo elastyczna. Spośród pozostałych bawełnianych dzianin odznacza się niewypukłą, prostą fakturą. Nic więc dziwnego, że prześcieradła jersey 140×200 ciągle cieszą się niezmiennym zainteresowaniem.

Podobne do nich mogą być prześcieradła frotte, również wykonywane z bawełny. Ze względu na odmienną metodę produkowania materiału, za pomocą ściegu pętelkowego, mają całkowicie odmienną strukturę: charakterystycznie miękką ,a przede wszystkim puszystą. Dzięki temu prześcieradło frotte nie mnie się, a także nie wymaga prasowania, co jest jego ogromną zaletą.

Prześcieradła jersey 140×200 i prześcieradła frotte 140×200 – na które się zdecydować?

Ogólnie rzecz biorąc, wybór idealnego prześcieradła jersey 140×200 zasadniczo wiąże się z indywidualnymi preferencjami. Każdy z oferowanych w sprzedaży artykułów na pewno zda egzamin. Aby aczkolwiek wybrać prześcieradło do swojego materaca, warto przemyśleć własne wymogi i oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here